1860-ban Pest népessége 150 ezer fő körül lehetett. A városban 14 nyomda működött, mintegy háromszáz nyomdásszal. Pesten 47 újság jelent meg, közülük 35 magyarul. A nyomdászok a magasan képzett, jól fizetett, jelentős társadalmi presztízsű szakmunkások közé tartoztak. Az első nyomdászbulira 1860-ban került sor.
A bulizásra Guttenberg születésének 420. évfordulója szolgáltatta az ürügyet.
A nyomdászok kibéreltek egy gőzhajót és azzal utaztak a Dunakanyarba. A zenészek Esztergomból érkeztek. Az ennivalóról a hajó konyhája gondoskodott. A villásreggeli magyaros pörköltből, német sertésszeletből és angol bifsztekből állt. A zenészek csak kisebb szüneteket tartottak, egész nap indulókat és csárdást játszottak.
A hajó Pestről négy óra alatt ért Visegrádra. Innét a társaság a fellegvár romjait indult megtekinteni.
A gyalogtúra után ismét hajóra szálltak és Verőcére utaztak. Az üresen álló Migazzi kastély parkjában kezdődött a táncmulatság, melyben - a korabeli leírások szerint - a verőcei csinos menyecskék is aktívan részt vettek, "Pest és Verőce szoros barátságot kötött".
A táncmulatság fényét egy Guttenbergről elnevezett léggömb felengedése is emelte. Este a hazatérő gőzhajót tűzijáték köszöntötte.
Itt a vége, fuss el véle.