A mai Astoria kereszteződés múltjának egy elfelejtett epizódjába nyújt betekintést az alább bemutatott fotó. A sztori ott kezdődik, hogy a Kossuth Lajos utca (régen Hatvani út) a 19. században megközelítően sem úgy nézett ki, mint ahogy manapság látjuk. Az utca jóval keskenyebb volt és közel sem olyan egyenes. A Kossuth utca korszerűsítése az 1890-es években kezdődött meg, összefüggésben az Erzsébet híd építésével.
A Kossuth utcában először a lebontásra ítélt épületeknek csak mintegy a felét bontották el. Így a nagy bért fizető földszinti üzletek zavartalanul működhettek és a félig lebontott házak tulajdonosai szinte az utolsó pillanatokig szedhették a bérleti díjakat. A lebontott épületrészek helyére új bérpalotákat emeltek. A külső részek teljes elbontására csak akkor került sor, amikor a mögöttük álló házak már teljesen elkészültek. A Kossuth utca üzletei egyszerűen átköltöztek a régi üzlethelyiségből az új házakban lévő üzlethelyiségekbe. A képen azt a pillanatot látjuk, amikor a kereszteződés jobb oldalán álló, félig lebontott ház mellett már áll az új négyemeletes bérpalota.
A kereszteződés másik oldalán lévő épület még nem az Astoria szálloda, azt csak húsz év múlva, 1914-ben fogják megnyitni. A kereszteződést még gázlámpák világítják meg, a villanyvilágításra 1910-ben állnak át. A képen némileg bonyolultnak látszó vágányhálózat szerkezetét segít megérteni az alábbi rajz.
Itt a vége, fuss el véle.