A most bemutatott képek több mint 140 éve készültek a frissen felújított Rác fürdő életéről.
Az öt képből álló sorozat a gőzfürdőzés különböző stációit ismereti. Feltűnő, hogy a gőzfürdőzés legalapvetőbb részéről, a gőzkamráról nem készült rajz. A gőzpárába burkolózó szaunák izzasztó környezetét így csak elképzelni lehet: „Mindkét kamara világos és tiszta, a padok fekvésre fapárnákkal, ezeken hideg vízbe itatott nagy szivaccsal vannak ellátva, mit részint langyos, részint hideg vizet permetező zuhanyok enyhítenek, s minden 4–5 percben behozott friss forrásvizet kínálnak üdítőül a szomjazóknak”.
A megszűrt dunai vizet és hőforrások vizét egyaránt felhasználó felújított fürdőben gőzgép emelte fel a vizet a tartályokba. Omnibuszok óránként vitték a fürdővendégeket a mai Deák Ferenc térről a Lánchídon át a Rác fürdőbe.
Római kori vízmedence, reneszánsz stílusú kupola, lazító férfiemberek. A fali táblán a fürdő tulajdonosának neve. A fürdőmedencében való tartózkodás felkészülés a gőzre - innét a vendégek az izzasztó kamrákba léptek át.
Langyos zuhanyfürdő terme vaskályhával, fali órával és dögönyözővel a gőzből frissen kilépő vendégek számára.
Hideg zuhanyfürdő terme. A langyos zuhanyfürdőzés után ez következett.
Törülköző terem. „Miután a test itt tökéletesen ki van hűtve, a törülköző szobába megy a vendég, hol melegített lepedőkkel testét ledörögik, vászon köpenyt, vászon süveget és cipőt kap.” Figyelemre méltó, bár kissé érthetetlen a fali freskó: magashegyi, alagutas gőzvasutat (talán a Semmering vasút ihlette) látunk gótikus templommal és szélmalommal.
Ez pedig az ún. műtőterem, ahol „a tyúkszemeket és egyéb kisebb műtéteket igen ügyesen végzik e célra alkalmazottak. Hírlapokat is talál eleget, s olvasásuk mellett kényelmesen szórakozhatik.”
Itt a vége, fuss el véle.